مهندسی آلودگی هوا

نویسنده: مصطفی کلهر - جمعه ٢۱ تیر ۱۳٩٢

نتایج تحقیقات صورت گرفته نشان میدهد که افرادی که از سال 1991 به بعد در شمال چین زندگی کرده اند با کاهش طول عمری برابر 5.5 سال مواجه خواهند شد. شمار این افراد طبق آمار حدود 500 میلیون نفر خواهد بود.

افرادی  که قبل از 1991 ساکن این مناطق بوده اند این  میزان کاهش طول عمر را تجربه نخواهند کرد. علت این امر آلودگی هوای ناشی از سوزاندن زغال چوب و سنگ در صنایع و مناطق شمال چین است.

 

ادامه مطلب در لینک زیر

http://news.yahoo.com/study-air-pollution-cut-northern-china-lifespans-195345711.html

 
نویسنده: مصطفی کلهر - جمعه ٢۱ تیر ۱۳٩٢

تا به امروز تمامی ارگانها و سازمانهای مطالعاتی در زمینه آلودگی هوا معتقد بودند که آلودگی هوا زیر حد استاندارد به عنوان هوای پاک و سالم شناخته میشود، در حالی که مطالعات اخیر همه گیر شناسی در اروپا نشان میدهد که در هر میزان آلودگی هوا خطرات ابتلا به سرطان ریه وجود دارد به خصوص اگر مواجهه بلند مدت باشد. همچنین این مطالعه نشان میدهد که حتی مواجهه کوتاه مدت با آلودگی هوا زیر حد استاندارد خطر سکته قلبی را افزایش میدهد.

نتایج این تحقیق نشان میدهد افزایش 10 میکروگرمی ذرات معلق PM10 در هوا ریسک ابتلا به سرطان ریه را تا 22% افزایش میدهد.

ادامه مطلب در لینک زیر

http://www.theleader.com.au/story/1630685/no-safe-level-of-air-pollution-says-study/?cs=27
نویسنده: مصطفی کلهر - جمعه ٢۱ تیر ۱۳٩٢

به واسطه تولید انبوه خودرو و موتورسیکلت در چین که در سال گذشته به بیش از 13 میلیون دستگاه رسیده است، دولت چین قصد دارد در شهرهای بزرگ قانونی به تصویب برساند که به موجب آن فروش خودرو برای مصارف شخصی به افراد منع یا کاهش داده شود تا به این طریق از ایجاد ترافیک سنگین و آلودگی هوا ممانعت به عمل آورد. هم اکنون شهرهای شانگ های و بیجینگ دو شهری هستند که این قانون در آنها اجرا میشود.

ادامه مطلب در واشنگتن پست

http://www.washingtonpost.com/world/asia_pacific/more-chinese-cities-may-limit-private-auto-purchases-to-fight-air-pollution-road-congestion/2013/07/11/337d569c-ea92-11e2-818e-aa29e855f3ab_story.html
نویسنده: مصطفی کلهر - جمعه ٢۱ تیر ۱۳٩٢

More than two million deaths occur globally each year as a direct result of air pollution from human activity, scientists have said.

But climate change has only made a small contribution to the lethal effects, it is claimed.

A new study suggests that 2.1 million people die after inhaling fine sooty particles called PM 2.5s generated by diesel engines, power plants and coal fires.

Another 470,000 are thought to be killed by high levels of ozone, created when vehicle exhaust gases react with oxygen.

Dr Jason West, from the University of North Carolina in the US, said: "Our estimates make outdoor air pollution among the most important environmental risk factors for health.

"Many of these deaths are estimated to occur in East Asia and South Asia, where population is high and air pollution is severe."

Climate change since 1850 only led to 1,500 extra deaths from ozone and 2,200 from PM2.5 particulates, according to the research.

The scientists used an ensemble of climate computer models to simulate concentrations of ozone and PM2.5s in the years 2000 and 1850.

Epidemiological studies were then used to assess how the levels related to worldwide death rates.

The findings appear in the Institute of Physics journal Environmental Research Letters.
نویسنده: مصطفی کلهر - جمعه ٢۱ تیر ۱۳٩٢

1-زبان تخصصی

2- استعداد تحصیلی

3- ریاضیات مهندسی

4- - آلودگی هوا (کنترل، مدلسازی،اصول)

5- مکانیک سیالات و حرارت
نویسنده: مصطفی کلهر - جمعه ٢۱ تیر ۱۳٩٢

نام رشته امتحانی:

مجموعه مهندسی عمران ـ محیط زیست (کد 2316)

 

مواد امتحانی:

1ـ زبان انگلیسی
2ـ استعداد تحصیلی
3ـ مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی شامل:
مکانیک جامدات (مقاومت مصالح ـ تحلیل سازه‌ها)
4ـ مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی ارشد شامل:
تصفیه آب و فاضلاب و آلودگی مواد زائد جامد و روش‌های کنترل آن
نویسنده: مصطفی کلهر - جمعه ٢۱ تیر ۱۳٩٢
مواد امتحانی مهندسی محیط زیست ضرایب
۱ - ریاضیات مهندسی ۳
۲ - زبان تخصصی انگلیسی ۳
۳ - مکانیک حرارت و سیالات ۲
۴- آلودگیهای محیط زیست ۲
۵- آب و فاضلاب ۲
۶-  آلودگی هوا و روشهای کنترل آن ۲
   نویسنده: مصطفی کلهر - جمعه ٢۱ تیر ۱۳٩٢

رییس هیات مدیره جامعه پزشکان متخصص داخلی گفت: تداوم آلودگی هوا به تدریج بر عملکرد مغز اثر منفی می‌گذارد و کاهش درصد ضریب هوشی را در پی دارد.

دکتر ایرج خسرونیا افزود: بیمار در هوای آلوده به تدریج دچار اختلال حواس می‌شود به طوری که گاهی اوقات قادر به انجام کارهای ظریف نیست.
وی درباره تاثیر آلودگی هوا بر دستگاه تنفسی گفت: ذرات ریز معلق در هوا و گازهای سمی مانند منواکسید کربن و ترکیبات ازت از طریق دستگاه تنفسی وارد بدن و به آن جذب می‌شوند بنابراین آلودگی هوا بر راه‌های هوایی و سیستم عصبی انسان تاثیر مستقیم می گذارد.
این متخصص داخلی اضافه کرد: افزایش بیش از حد این گازها و ترکیبات آن روی مخاط نای و نایژه تاثیر منفی ‌می‌گذارد و سلولهای مخاطی را از بین می‌برد. در این شرایط فرد به عفونتهای مختلف دچار می‌شود.
خسرونیا با بیان اینکه آلودگی هوا بر مغز و اعصاب نیز اثر منفی می‌گذارد، گفت: ابتدا بیمار دچار بی حسی و ضعف عمومی می‌شود و در صورت تداوم آلودگی و افزایش مقدار گازهای سمی، بیهوش و در بیمارستان بستری می‌شود البته آلودگی هوا به سلامت مبتلایان به برونشیت، آمفیزم و اختلالات تنفسی اثر بیشتری می‌گذارد.
رییس هیات مدیره جامعه پزشکان متخصص داخلی درباره علایم تاثیر آلودگی هوا بر بدن اظهار کرد: بیمار به تدریج شروع به سرفه و در ادامه تنگی نفس پیدا می‌کند. افزایش ضربان قلب، تیره شدن رنگ زبان و به اصطلاح پرخون شدن چشمها از دیگر علایم تاثیر آلودگی بر بدن است. افراد مبتلا به این علایم، دچار ضعف عمومی می‌شوند بنابراین آنان را باید به مکانهای غیرآلوده منتقل کرد.
وی درزمینه اثرآلودگی هوا بر قلب انسان اظهار کرد: ضربان قلب به علت ناتوانی گلبول‌های قرمز برای اکسیژن رسانی، افزایش می‌یابد و افراد مبتلا به بیماریهای قلبی از این وضعیت بیشتر آسیب می‌بینند.
خسرونیا در پایان توصیه کرد: افراد از ورزش کردن در هوای آلوده خودداری کنند. کودکان و بیماران قلبی و ریوی نیز تا حد امکان از منزل خارج نشوند اما اشخاصی که ناگزیر به خروج از خانه هستند از ماسکهای ضخیم استفاده کنند و تا حد امکان از فضای بسته محل کار خود خارج نشوند.

منبع سایت پزشکان ایران
نویسنده: مصطفی کلهر - چهارشنبه ۱٩ تیر ۱۳٩٢

سومین همایش ملی سوخت، انرژی و محیط زیست

3nd National Fuel, Energy and Environment National Congress

 
تاریخ برگزاری: 2013-09-17T08:0026 شهریور 1392 تا 2013-09-18T17:0027 شهریور 1392
برگزار کننده: پژوهشگاه مواد و انرژی

 

 

 نخستین همایش ملی آلودگی های محیط زیست و روش های کنترل آن

The First National Conference on Environmental Pollution and its Control Method

 
تاریخ برگزاری: 2014-03-02T08:0011 اسفند 1392
محل برگزاری: سنندج

 

 

دومین کنفرانس  و نمایشگاه بین المللی صنعت سیمان، انرژی و محیط زیستتاریخ برگزاری: 2013-11-18T08:0027 آبان 1392 تا 2013-11-20T17:0029 آبان 1392
برگزار کننده: دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران
نویسنده: مصطفی کلهر - چهارشنبه ۱٩ تیر ۱۳٩٢

دوستانی که علاقه مند به بروز رسانی مطالب هستند، لطفا با ایمیل اینجانب تماس بگیرند. kalhor@ut.ac.ir