خسارت آلودگی هوای تهران امسال از ‌٣/٣ میلیارد دلار گذشت !!

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از راه‌اندازی سیستم پیامک دریافت آخرین وضعیت آلودگی هوای پایتخت خبر داد و گفت: آمارها نشان می‌دهد همچنان هوای تهران در شرایط «هشدار» قرار داشته و در ایستگاه آزادی در شرایط «اضطرار» است.

دکتر یوسف رشیدی افزود: بر اساس آمارهای بانک جهانی خسارت ناشی از آلودگی هوا در سال جاری در کلانشهرهای کشور حدود 10 میلیارد دلار است که یک سوم از این رقم متعلق به شهر تهران است.

وی با اشاره به اینکه خودروها عامل 80 درصد آلودگی هوای تهران هستند افزود: بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد سالانه حدود یک میلیون و 600 هزار تن انواع آلاینده‌ها تنها توسط خودروها وارد هوای پایتخت می‌شود.

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از راه‌اندازی سیستم پیامک برای دریافت آخرین وضعیت آلودگی هوای پایتخت با همکاری معاونت فناوری و اطلاعات شهرداری تهران خبر داد و گفت: بر این اساس شهروندان می‌توانند برای دریافت آخرین وضعیت آلودگی هوا یک پیام بی متن به شماره 30004248 ارسال کرده و پس از آن منتظر باشند تا آخرین وضعیت آلودگی هوا برای آنها ارسال شود.

وی همچنین از فراهم شدن امکان دسترسی شهروندان به نقشه آلودگی هوا از طریق تلفن همراه خبر داد و یادآور شد: بر این اساس شهروندان می‌توانند از طریق تلفن همراه خود با مراجعه به سایت http://mobile.tehran.ir و ورود به بخش نیازمندیهای روز، از آخرین وضعیت آلودگی هوا مطلع شوند.

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه بر اساس پیش‌بینی‌ها در مورد وضعیت آلودگی هوا تا پایان هفته شرایط پایداری جوی خواهیم داشت گفت: وضعیت آلودگی هوا نسبت به روز گذشته افزایش یافته است اما همچنان میزان آلاینده ذرات معلق کمتر از 5/2 میکرون در تمامی ایستگاه‌های مورد سنجش فراتر از حد مجاز بوده در شرایط «هشدار» است.

/ 0 نظر / 106 بازدید